29.11.05

Došlo i na Ratha.

Říká se, že na každého jednou dojde. A mám takový pocit, že na pana Davida Ratha už došlo. Jeho dlouholetá blízká spolupracovnice (Eva Klimovičová) byla natočena skrytou kamerou, když si říkala o úplatek (vlastně protislužbu) firmě Pfizer, za to, že jí sjedná schůzku s Davidem Rathem (tou dobou byl předseda kategorizační komise a rozhodoval o tom, které léky budou plně hrazeny pojišťovnama = pro farmaceutické firmy velmi výnosná záležitost). Firma si měla objednat 2-3 miliónový inzerát v lékařském časopise Tempus, a na oplátku by byla uvedena k Davidu Rathovi, a její léky by byly spíše přijaty jako ty zvýhodněné.

Citace Evy Klimovičové: "Kdybyste investovali do časopisu dva a půl nebo tři miliony korun, on řekne: Ať požádají o schůzku," radí Klimovičová manažerovi firmy Aleši Prokopenkovi, jak se dostat k Rathovi. "Jeho žádají o schůzku všichni - a ne všichni ji dostanou,"


David Rath se od své spolupracovnice distancoval... Ale dle mého názoru z daného úplatku něco musel mít. Protože pokud ne, tak byl a nejspíše asi i je neschopný. Jak by se totiž mohl obklopit lidmi, kteří se nechají uplácet a on o tom nic neví?

Navíc pokud vezmeme jak si pan Rath dobře žije, živí dvě rodiny, je ta možnost, že si vydělává i "bokem" dost dobře možná.

Více na iDnes: Policie se pustila do korupční aféry kolem Ratha

.

26.11.05

Co to byl socializmus? Jaký bude s Paroubkem?

Nynější premiér, Jiří Paroubek (za ČSSD, českou stranu sociálně demokratickou) po prvotních silných řečech, že lustrační zákon, už můžeme zrušit, .dosti couvnul. Asi si uvědomil, že by mu to mohlo uškodit. Co se ale tento člověk vlastně chce. Mám pocit, že pouze manipulovat názorem veřejnosti, vyhrát volby a poté si dělat "co se mu zamane". Bohužel k tomu využívá velmi dobrých postupů: vystupuje s rádoby ráznými činy (ale v důsledku nic pořádného neudělá) slibuje lidem, to co chtějí slyšet, dává lidem (v malém, ale přeci) nějaké ty jednorázové finanční přízpěvky. Dalo by se říci, že se jedná o předvolební přízpěvky. Voliči by tak měli s radostí očekávat, jakékoliv předčasné volby (tedy za vláda ČSSD) - mohou totiž opět očekávat, nějakou tu jednorázově darovanou tisícovku. No neberte to, když se rozdává z cizího...

Aby si lidé mohli připomenout, a ti co socializmus nezažili prohlédnout je zde jeden web se záležitostmi reálného socializmu. Na plakátech a heslech oan doba vypadá idylicky (možná proto se panu Paroubkovi po ní tak stýská). Lidem se ale žilo špatně, jenže bohužel s tím nic dělat nemohli. Zato my dnes s tím něco dělat můžeme. A to: nevolit komunisty, ani žádnou stranu, která s nimi hodlá vytvořit vládu. Je mi líto, ale strana pana Paroubka (ČSSD) prostě tíhne k socializmu víc, než je mi po chuti. A zažít znovu, byť jen omezení svých práv, svobod a možností uplatnění zažít nechci.

A nyní odkaz na web o reálném socializmu: Reálný socializmus (www.socrealismus.info)

Odkaz zde není uveden pro propagaci socializmu, či komunizmu. Ale právě jako připomenutí, memento jak to bylo otřesné, jak se lidem "vymývaly" mozky. Jen aby jsme si rozmysleli, než dáme nějaký ten hlas (ve volbách) člověku, který připomíná neo-komunistu - panu Paroubkovi.
.

23.11.05

Paroubek chce zrušit lustrace

Premiér Jiří Paroubek sám podpořil zrušení tzv. "lustračního zákona", který nutí všechny kdo chtějí jít do vysokých politických a státních funkcí, aby prokázali že nebyli za komunizmu ve službách STB, ani v jiných vysokých funkcích bývalého režimu. Jiří Paroubek se asi domnívá, že nám chybí schopní komunisti, z bývalého režimu v politice. Asi pan Paroubek nemá dost schopných poradců a politiků ve své straně a bývalí komunisti se mu náramně hodí. Paroubek prostě opět dokazuje svůj příklon ke komunistům. Očividně se mu po komunizmu stýská a hlavně si chce připomenou své "zlaté" časy, když pracoval v RaJ (restaurace a jídelny v Praze).

Aktuálně.cz : Vláda je kvůli lustracím na prahu krize

.

14.11.05

Rath chtěl přes Musílkovou odříznou privatizované nemocnice

Musílková odmítla a nyní je Rathův hon na její odvolání jen mstou.

Ministr zdravotnictví David Rath údajně žádal Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, aby přestala financovat privatizované nemocnice ve Středočeském kraji. V diskusním pořadu na ČT24 to řekla ředitelka VZP Jiřina Musílková. Rath ji měl vyzvat v osobním rozhovoru. Ministr to ale popírá.

více na iDNES:Šéfka VZP: Rath chtěl vzít peníze privatizovaným nemocnicím

7.11.05

Spotřebitelé se spojují proti Bance, přidejte se

Jinými slovy "Klienti ČSOB, prosaďte svá práva!", sdružení obrany spotřebitelů koordinuje něco, co by se dalo nazvat "hromadnou" žalobu proti ČSOB, jako jedné z největších bank v České republice. Žalobou se chtějí domoci snížení poplatků, a zrušení poplatků za zrušení účtu. Jedná se o jednu z akcí, která se snaží přimět české banky, aby snížily své poplatky, které jsou suverénně nejvyšší v Evropě.

Na níže uvedené stránce, máte text výzvy (vřele doporučuji přečíst, před samotným připojením). Ale POZOR, tím, že se připojíte souhlasíte s právním zastoupením a budete se tak muset podílet i na soudních poplatcích, údajně se budou pohybovat v řádu 600Kč, a plus případné další poplatky (na podrobnosti se doptejte zastupující advokátní kanceláře).

Připojit se mohou i fyzické osoby podnikatelé.

Více na WWW stránce: www.spotrebitele.info/csob/

2.11.05

Paroubek neumí prohrávat

Takto se dá co nejmírněji nazvat skandální chování premiéra Jiřího Paroubka (ČSSD). V nědělní "Sedmičce" TV Nova prohrál s Mirkem Topolánkem (ODS) o 28% a okamžitě hlasování nazval "skandální pokus o manipulaci s veřejným míněním".
Je vidět, že pan Jiří Paroubek si "nevidí do pusy". Protože, takto přehnaně reagovat na spontánní SMS hlasování může prostě jen totální ... I kdyby někdo chtěl toto hlasování zmanipulovat, co by z toho měl? Pravděpodobně nic, kromě dobrého pocitu.
Na konec tedy nelze říci, že pan Paroubek, kromě toho, že neumí prohrávat, a kromě toho, že dokáže krásně mluvit a nic praktického neprovést, asi neumí nic.

více info na iDNES: Paroubek obvinil televize z manipulace proti ČSSD